AKM’DE ŞARKILARI VE YAŞAMIYLA  HAMİYET YÜCESES GECESİ

AKM’DE ŞARKILARI VE YAŞAMIYLA   HAMİYET YÜCESES GECESİ

Müzik yaşamı boyunca 500 kadar taş plağa, 37 adet 45’lik ve 8 long playe imza atan Türk sanat müziğinin güçlü yorumcularından Hamiyet Yüceses’in şarkıları 5 Mayıs’ta AKM Tiyatro Salonunda müzikseverlerle buluşuyor. İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu sanatçılarından Eda Karaytuğ ve tiyatro sanatçısı Tamer Levent, Hamiyet Yüceses’i şarkıları ve yaşamından anılarla sahneye taşıyor. 

Farklı dönemlerde iki kez “Ses Kraliçesi” seçilen, “Makber” şarkısıyla ününe ün katan ve plakları devrinin satış rekorlarını kıran Hamiyet Yüceses, Atatürk Kültür Merkezindeki özel bir geceyle hatırlanıyor. Müzik yaşamı boyunca 500 kadar taş plağa, 37 adet 45’lik ve 8 long playe imza atan Türk sanat müziğinin güçlü yorumcularından Hamiyet Yüceses, İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu sanatçılarından Eda Karaytuğ ve tiyatro sanatçısı Tamer Levent tarafından hem şarkıları hem hayatından kesitlerle sahneye aktarılacak.

5 Mayıs Cuma günü AKM Tiyatro Salonu’nda gerçekleşecek gecede, güçlü sesiyle tanınan Eda Karaytuğ, Hamiyet Yüceses’in en beğenilen şarkılarından oluşan bir repertuvarla seyircinin karşısına çıkacak. Yönetmen, sanat yönetmeni, yazar ve oyuncu kimliğiyle öne çıkan Tamer Levent de Hamiyet Yüceses’in hayatından önemli anları kendine has üslubuyla izleyiciye aktaracak. Bu özel gecenin sanat yönetmenliğini Selçuk Murat Kızılateş üstleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ