Ankara’da kripto zirvesi

Ankara’da kripto zirvesi
Ankara’da kripto zirvesi Ankara’da kripto zirvesi gibi eğitim semineri

 Kripto varlıklar eğitim ve danışmanlık platformu Lexcio kurucu ortağı Av. Abide Gülel ve Prof. Dr. Burak Gemalmaz ile Bilkent Üniversitesi’nden Doç. Dr. Pınar Çağlayan Aksoy tarafından hazırlanan “Blokzincir (Blockchain) Teknolojileri ve Hukuki Altyapısı” sertifika programı, İstanbul’dan sonra Ankara’da gerçekleşti.

9-10-11 Haziran’da Bilkent Üniversitesi’nde yapılan eğitim programı, kripto zirvesine dönüştü. Eğitim programına kamu tarafından MASAK, SPK, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile TÜBİTAK yetkilileri ve uzmanları katılarak ders verdi.

Uzman hukukçu akademisyenler, kamu ve özel sektörden katılımcılar ile gerçekleştirilen eğitim ile blokzincir teknolojileri alanındaki temel kavramların ve teorik altyapının hukukçulara yönelik olacak şekilde ortaya konularak, yasal düzenlemesi gündemde olan bu konu son gelişmeler ışığında hukuki ve teknik açılardan ele alındı.

Eğitim programını tamamlayan katılımcıların, kripto varlıkların çalışma mekanizmasına ve teknolojik altyapısına hâkim olmaları ve bu sayede bu alanda geliştirilecek uygulamaların hukuki uygunluğunu denetleyebilmeleri, ülkemizde faaliyet gösteren teknoloji şirketlerinin yasal uyumluluğuna katkıda bulunabilmeleri hedeflendi.

Program sonunda yapılan sınavda başarılı olan katılımcılara Bilkent Üniversitesi tarafından sertifika verildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ