BİNLERCE YILLIK DESTANA YOLCULUK

BİNLERCE YILLIK DESTANA YOLCULUK

Serra Sağra, yogaya olan derin ve tutkulu bağlılığı ile yoga felsefesini modern dünyada yeniden şekillendiren bir öncü olarak öne çıkıyor.

Yoganın köklerine inmek ve bu kadim bilgiyi daha fazla insana ulaştırmak amacıyla yola çıkan Serra Sağra, yogaya olan tutkusunu ve deneyimlerini paylaşarak Türkiye ve dünya genelinde büyük bir etki yaratıyor. Kendi özgürlüğünü arayanların rehberi olarak bilinen Sağra, kendi yaşamını bu eşsiz bilgilere adamış bir öğretmen ve yazar olarak öne çıkıyor.

Dünya’nın en büyük yoga okulu YogaKioo Türkiye ortak kurucusu olan Serra Sağra, yoganın temel metinlerine ilk kaynağından ulaşmak amaçlı başladığı Sanskrit dilini öğrenme sürecini Hindistan’da katıldığı eğitimle derinleştiren Serra Sağra, 2017 yılı itibariyle Sanskrit yazıtlar üzerine çalışmaya başladı.

 

Yoga Öğretisi Işığında Beş Serilik Kitap

 

2018 yılından bu yana üzerine yoğun bir şekilde çalıştığı Mahabharata Destanı üzerine oldu. Eğitimlerini de verdiği bu zamansız muazzam eserin daha fazla insana ulaşması ve destanın içerdiği bilgilerin daha anlaşılır olması adına; Destan’ı beş kitaplık seri olarak özgün anlatımıyla yazmaya başladı ve serinin ilk kitabı olan “Mahabharata Ateş” ve “Mahabharata Toprak”ı okuruyla buluşturdu.

 

Serra Sağra, binlerce sayfadan oluşan Mahabharata Destanı’nı, “bu görünenin ötesinde başka ne var” diyerek insanın merak ettiği ve insana dair her şeyi içinde barındıran muhteşem eserin önemli kısımlarını okuyucularla buluşturdu.

 

Serra Sağra, Mahabharata Destanı’nı, okuyucuların hikayeler üzerine düşünecek ve kendi hayatlarına ışık tutacak bölümlerini binlerce yıllık yoga felsefesini daha net bir şekilde anlamaları için açıklayıcı bilgiler içeren bölümlerle okuyucuya eşlik ediyor.

 

Serra Sağra’nın kaleminden çıkan Mahabharata Ateş ve Mahabharata Toprak kitapları Mahabharata Destanı’nın bir tercümesi değil, destanın ana hikâyesini ve destanda işlenen konuları çok önemli yönleriyle aktaran bir kaynak. Mahabharata Ateş ve Mahabharata Toprak kitapları destanı daha anlaşılır kılan özgün eserler olma özelliği taşıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ