CANAN KARATAYIN’’ FİZYOLOJİK’’ YAKLAŞIMINA YELDA BAŞARANDAN ‘’PSİKOLOJİK’’ YAKLAŞIM

CANAN KARATAYIN’’ FİZYOLOJİK’’ YAKLAŞIMINA YELDA BAŞARANDAN ‘’PSİKOLOJİK’’ YAKLAŞIM
  • Magazin / Manşet
  • 22/07/2022 11:48
  • CANAN KARATAYIN’’ FİZYOLOJİK’’ YAKLAŞIMINA YELDA BAŞARANDAN ‘’PSİKOLOJİK’’ YAKLAŞIM için yorumlar kapalı
  • 272

 Uzman psikolog ve yeme bozuklukları danışmanı Yelda başaran dan canan karatay’a tam destek geldi.

Ekranların sempatik sunucusu Uzman Psikolog ve Yeme Bozuklukları Danışmanı Yelda Başaran Yalnızca tahıl veya yaprak yiyerek yaşayamayacağını ifade eden Prof. Dr. Karatay’ın vegan beslenmenin ömrü kısalttığını, hastalıklara, kansızlık sorununa ve bağışıklık sistemi sorunlarına davetiye çıkardığı 25-30 yaşında çocukların regl düzenleri bozuk. Spermleri az. 30 yaşında menopoza giren var Söylemine canan hocam katılıyorum o işin fizyolojik boyundan bahsetmiş bende bir Uzman psikolog ve yeme bozuklukları danışmanı olarak şunu söylemek isterim;Veganlık bir felsefedir !Bir popülizm akımıdır. Hayvanlara acı vermemek üzere kurulan bir felsefe ! Peki hayvanların canı var ise bitkilerin canı yok mu? İnsanoğlu ne tek başına Etobur ne de Otobur!

Bir veganı değerlendirirken onun bu tarz bir beslenme tercihini neden seçtiğini anlamak için çocukluk yıllarında ki travmaları dinlemek lazım dedi.

Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için hayvansal ve bitkisel gıdalar bir arada ve dengeli tüketilmeli. Et ve balığı inkar ederek sadece sebze ve bakliyatla bir ömür geçmez . Tabiatın bir dengesi var.Her türlü gıda dengeli alınmalı. Aksi takdirde hem psikolojik hem de fizyolojik anlamda bu şekilde Vegan Tarzı tek tip beslenmek İnsanın doğal yapısını bozar. Zihin ruh ve beden duygu durumunu etkisi altına alır. Özelikle de B 12 ve D vitaminin den yoksun bir vücut Metabolik strese girer. Kendini iyi hissetme hali ve duygularımız altüst olur. Sağlıklı besleneceğim diye Vegan beslenmek tek taraflı Platonik bir Aşk Yaşamaya benzer. Kısacası; Veganla Saadet olmaz!!

Bu konuda söylemlerinden dolayı Canan hocama katılıyor Türk Halkını uyardığı için kendisini ellerinden öperek Ayak alkışlıyorum dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ