Çitlekçi Unutulmuş Lezzetlere Hayat Veriyor…

Çitlekçi Unutulmuş Lezzetlere Hayat Veriyor…
  • Ekonomi / Gündem
  • 07/06/2024 21:07
  • Çitlekçi Unutulmuş Lezzetlere Hayat Veriyor… için yorumlar kapalı
  • 32

Unutulmuş lezzetlere hayat veren Çitkelçi’yi bünyesinde barındıran “Tunçlar Holding”; 45. Yılını Yıldız Mahallesi Mado’da; Yerel ve ulusal basın mensuplarının davet edildiği bir kahvaltı programı ile kutladı…

HABER: Ali Fikret

45 yıllık başarı hikâyesini ve gelecek hedeflerini paylaşmak üzere yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya gelen 25 yaşındaki Abdullah Tunç, biz bu işe çekirdekten başladık diyerek;  “Toptan ve perakende kuruyemiş pazarında yıl sonuna kadar il sayısını 12’ye çıkaracaklarını, 2030 yılında ise 81 ilde olacaklarını bildirdi.

Tunçlar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Abdullah Tunç , Mali İşler Koordinatörü Kazım Altındağ, gıda mühendisi Tülay Saykı ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltı programı Mado’da yapıldı.  Abdullah Tunç; kendisine yöneltilen gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Tüm Dünyada Patent Alan Bir İç Anadolu Markası…

Tüm dünyada patent alan bir, İç Anadolu markası olmanın gururunu da taşımakta olan ve geçen yıl 21 milyon müşteriye hizmet veren Çitlekçi’nin bugün 8 ilde 35 mağazası bulunuyor. Kuruyemiş toptancılığı ile sektöre adım atan Tunçlar Holding, 2012 yılından itibaren Kırıkkale’de perakende mağazacılık hizmeti vermeye başladı. Şirketin yatırımlarını ve işletmesini 25 yaşındaki Abdullah Tunç yürütüyor. Tunç, yeni şubeler için belirli bir metrekare ve otopark büyüklüğü şartı bulunduğunu kaydederken, bunların inşaat dahil tüm işlerinin şirket bünyesinde gerçekleştirildiği bilgisini verdi.

Her 4 Kişiden Biri Unutulmuş Lezzetlere Hayat Veren Çitlekçi Markasını Tercih Ediyor…

Değerli bir marka haline gelen Çitlekçi’nin müşterileri yılda yüzde 175 oranında artıyor diyen Tunç; “ Tunçlar Holding, 2023 yılında 21 milyona yakın ziyaretçi ağırlarken, Türkiye’de yaşayan her 4 kişiden biri kuruyemiş alışverişini Çitlekçi markasından tercih ediyor. Biz hangi ürünün ne kadar kavrulması gerektiğini biliyoruz. Bir hata olmuşsa ürünü anında imha ediyoruz. Ancak franchise alan kişinin aynı kaygılarla hareket etmeyeceği için tüm şubeleri kendimiz açıyoruz” dedi.

Tunçlar Holding; Başka Alanlarda da Yatırım Yapmaya Devam Ediyor

Çitlekçi mağazaların tamamının enerji ihtiyacını güneş enerjisinden karşıladıklarını kaydeden Abdullah Tunç, 12 MW büyüklüğünde yeni bir GES yatırımı için de son aşamaya geldiklerini aktardı. Tunç, bu yatırımın 15 milyon dolar büyüklüğünde olduğunu belirtti. Tunçlar Holding; Tunç Gold Yapı ile inşaat alanında da yatırım yapıyor. Şu anda 3 dinlenme tesisi 3 mağaza ile 6 farklı lokasyonda inşaatlara devam ediyor. 500 konutluk Tunç Park Ankara konut projesi tamamlanmak üzere. Türkiye’de kuruyemiş fabrikalarında ortalama 4-5 tane kavurma makinası bulunurken, Çitlekçi’nin her şubesinde en az 4, en fazla 9 kavurma makinası bulunuyor. Geçen yıl şubelerinde 21 milyon müşteri ağırladı.

Unutulmuş lezzetlere hayat veren Çitkelçi’nin Ankara, Kırıkkale, Kayseri, Çorum, Kocaeli, Konya ve Bursa’da 35 şubesi bulunmakta. Şu anda 8 ilde bulmakla birlikte e-ticaret yoluyla 81 ilin tamamına ürün gönderdiklerini belirten Abdullah Tunç, kuruyemiş tüketim kültürü olan Türk Cumhuriyetleri ve bazı Orta Asya ülkelerine de yine e-ihracat yaptıklarını vurguladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ