DR. HÜSEYİN ÜLGER: “MEDİKAL ESTETİKTE KİŞİYE ÖZEL İŞLEMLER YAPILMASI ÇOK ÖNEMLİ”

DR. HÜSEYİN ÜLGER: “MEDİKAL ESTETİKTE KİŞİYE ÖZEL İŞLEMLER YAPILMASI ÇOK ÖNEMLİ”

DR. HÜSEYİN ÜLGER: “MEDİKAL ESTETİKTE KİŞİYE ÖZEL İŞLEMLER YAPILMASI ÇOK ÖNEMLİ”
  • Manşet / Sağlık
  • 06/12/2022 16:42
  • DR. HÜSEYİN ÜLGER: “MEDİKAL ESTETİKTE KİŞİYE ÖZEL İŞLEMLER YAPILMASI ÇOK ÖNEMLİ” için yorumlar kapalı
  • 114

Son dönemde hızla büyüyen bir sektör haline gelen medikal estetik uygulamalar, cerrahi işlemlere gerek kalmadan iyi görünmek, yaşlanmayı geciktirmek, gençleşmek ve iyi hissetmek isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bu uygulamaların daha doğalve kişiye özel olarak yapılmasının önemine dikkat çeken Dr. Hüseyin Ülger “Medikal estetik uygulamalarda kişinin yüz hatlarına en uygun şekilde, abartısız ve onu ‘kendisinin en iyisi’ gösterecek işlemler yapmak büyük önem arz ediyor” dedi.

“Medikal Estetik İşlemler Düzeltilebilir ve Geri Dönüştürülebilir”

Dünyada ve Türkiye’de güzellik trendlerinin sürekli değiştiğini ifade eden Ülger, “Güzellik kişiye göre, zamana göre değişkenlik gösteren bir kavram. Bundan 10 yıl öncesi ile şimdiki güzellik trendleri aynı değil. Ancak ışıl ışıl, genç ve sağlıklı bir görünüme sahip olma isteği hiç değişmiyor. Abartılı, yapay, kişiyi olduğundan yaşlı gösteren kalıcı işlemler istenmiyor. Dolgu, botoks, ip askı gibi medikal estetik işlemlerin kalıcı olmaması ve geri dönüştürülebilir olması da bu bakımdan büyük bir avantaj sağlıyor. Sonuçları kısa sürede görerek süreci kontrol edebiliyor, sizi en iyi gösterecek dozu ve tekniği tercih edebiliyorsunuz” dedi.

Dolgu ve botoks gibi günümüzde sıklıkla tercih edilen işlemlerin herkese aynı teknik ve aynı dozla uygulanmaması gerektiğinin altını çizen Dr. Hüseyin Ülger, “Herkesin estetik sonucu birbirine benzer bir yüze sahip olduğunu söyleyenleri duymuşsunuzdur. Bundan kaçınmak için önemli olan dolgu ve botoks gibi işlemleri yapmadan önce her yüzün kendi uyumuna ve özelliklerine dikkat etmektir. Herkesin ihtiyacı olan doz ve teknik birbirinden farklıdır. Bunun için de mutlaka uzmanlarla çalışmak gerekir” açıklamasında bulundu.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ