Elif Aslı Yıldız: “Hayalleri ve Projeleri Bitmek Bilmiyor”

Elif Aslı Yıldız: “Hayalleri ve Projeleri Bitmek Bilmiyor”

Hayalleri ve Projeleri Bitmek Bilmiyor “Elif Aslı Yıldız”

Kararlı bir girişimci Elif Aslı Yıldız’ın başarı hikayesi tüm hemcinslerine örnek oluyor. Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız Patiswiss’e giden yolculuğu anlatırken adeta o günleri yaşıyor.

Elektrik elektronik mühendisi olarak sektörün önde gelen firmalarından birinde profesyonel iş yaşamına başlayan Patiswiss Çikolata CEO’su Elif Aslı Yıldız kendisini, her zaman en iyiyi hedefleyen, bunun için çok çalışan biri olarak tanıtıyor.

Editör: Bodrumgezgini

Elif Aslı Yıldız yolculuğunu anlatırken;  “Beni bulunduğum noktaya 35 yıl boyunca aldığım cesur inisiyatiflerimin getirdiğini söyleyebilirim. Aldığım en büyük inisiyatif 7 yıl çok severek yaptığım üretim mühendisliği görevimden tutkularımı işime dönüştürmek için ayrılmak oldu. Böylelikle Patiswiss’e giden yolculuğum başladı. Dünyada en iyi ürünü üretmek isteyen üretken akılları işe aldım. Bu muhteşem ekiple alışılmışın dışında lezzetler ürettik, özel ambalajlarda tüketicilerimize sunduk. Ürünlerimiz çok sevildi ve sosyal medyada tavsiye olarak çok paylaşıldı. Sürekli yeni ve yenilikçi ürünler çıkartıyoruz, hatta bugün bile yeni bir ürünümüz çıkıyor. Tüketicilerimiz artık bize ‘Yeni ne var ne çıkıyor?’ diye soruyor” dedi.

Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı işbirliğinde düzenlenen Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması Ödülleri’nde iki ödül aldı. Patiswiss ‘Kadın İstihdamını En Çok Artıran Şirket” olurken, Elif Aslı Yıldız, En Hızlı Büyüyen Kadın Girişimci oldu.

E-TİCARET PAZARYERLERİNDE EN ÇOK SATANLAR ARASINDA

Elif Hanım;“Biz, Patiswiss olarak kadınlarımızı iş hayatına kazandırmaya öncelik veriyoruz. Ne mutlu ki, bugün ekibimin çoğunluğunu yüzde 70 oranında, kadınlar oluşturuyor. TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, bizi 2 ödül ile gururlandırarak beni ve kadın girişimcileri cesaretlendirdi. Çikolata kategorisinde e-ticaret pazaryerlerinde en çok satanlarda çoğunlukla Patiswiss ürünlerinin birinci olduğunu ifade ederim. “Üretim alanımızın 4 fabrikaya çıkması ile artacak üretimimiz sayesinde ve artan talepler ile e-ticaret hacmimiz daha da katlanacak” dedi.

PATİSWİSS’İN GLOBALDE REKABET EDEBİLİRLİĞİ HIZLA GELİŞTİ

 Patiswiss’in üretim kapasitesinin dört fabrikaya çıktığını söyleyen Yıldız, e-ticarete sunulacak ürün sayısının artması ile hacimlerinin de artacağını belirtti, neredeyse tüm pazaryerlerinde satışlarının bulunduğunu söyledi. Patiswiss’in fiziki olarak 30.000’den fazla satış noktasının bulunduğunu açıklayan Elif Aslı Yıldız, “Bu satış noktalarımız birbiri ile rekabet halinde. Hep bu satış noktamız birinci demek doğru olmayacaktır. Dönem dönem yaptığımız kampanyaların da etkisi ile birinci değişebiliyor.  Hızla büyüyen bir marka olan Patiswiss’in globalde rekabet edebilirliği de hızla gelişti. Yıldız, 2023 yılı için hedeflerinin en başına ihracatı koyduklarını ifade ederek, “İhracata ağırlık vereceğimiz bir yıl olacak” sözlerini sarf etti.

Ve son noktayı koyuyor “Röportajlar, çekimler, söyleşiler hayallerim ve projelerim gibi… Bitmek bilmiyor diyor Elif Aslı Yıldız

KAYNAK: https://worldef.net/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ