Magazin Center

EMİNE SABANCI KAMIŞLI 3. KEZ “SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK LİDERLERİ 50” LİSTESİNDE!

EMİNE SABANCI KAMIŞLI   3. KEZ “SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK LİDERLERİ 50” LİSTESİNDE!
  • Gündem / Magazin / Manşet
  • 16/03/2023 09:27
  • EMİNE SABANCI KAMIŞLI 3. KEZ “SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK LİDERLERİ 50” LİSTESİNDE! için yorumlar kapalı
  • 28 KEZ OKUNDU

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK LİDERLERİ 50 LİSTESİ…

Esas Sosyal’in liderliğini üstlenen Emine Sabancı Kamışlı, Fast Company Dergisi’nin global bazda değerlendirerek seçtiği “Sürdürülebilirlik Liderleri 50” listesinde bu yıl da ilk 10’da yer aldı.

Merhum Şevket Sabancı ve ailesi tarafından 2000 yılında kurulan, Türkiye’nin lider yatırım şirketlerinden biri olan Esas Holding, topluma geri verme vizyonuyla hayata geçirdiği sosyal fayda odaklı yatırım birimi Esas Sosyal ile 2015 yılından bu yana gençlik ve istihdam alanında sürdürülebilir ve ölçülebilir etki yaratıyor.

Çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık misyonu etrafında özel sektör, sivil toplum kuruluşları, iş insanları, yöneticiler ve gençleri bir araya getiren iş birliği modeli ile gençlere fırsat eşitliği sağlayan Esas Sosyal, hayata geçirdiği sosyal yatırım programları ile ülke kalkınmasına katkı sağlamayı amaçlıyor.

Esas Sosyal’in liderliğini üstlenen, aynı zamanda kadın girişimciliği alanında da öncü çalışmalarda yer alan Emine Sabancı Kamışlı; Fast Company Dergisi tarafından gerçekleştirilen ve global bir jüri tarafından değerlendirilen “Sürdürülebilirlik Liderleri 50” listesinde üst üste 3 yıldır ön sıralarda yer alıyor.

 

 

Esas Sosyal Hakkında:

Türkiyenin lider yatırım gruplarından Esas Holdingin sosyal yatırım birimi Esas Sosyal, merhum Şevket Sabancı ve ailesinin topluma yatırım yapma vizyonu ile kuruldu. 2015 yılından bu yana genç istihdamında fırsat eşitliği, çeşitlilik ve kapsayıcılık misyonuyla sürdürülebilir ve ölçülebilir sosyal yatırımlar hayata geçiren Esas Sosyalin liderliğini Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emine Sabancı Kamışlı üstleniyor. İşverenlerce daha az bilinen devlet üniversitelerindeki gençlerin istihdama geçişte karşılaştıkları engelleri ortadan kaldırmaya çalışan Esas Sosyal, eğitimli genç işsizliğine çözüm modeli olan Programları etrafında özel sektör ve sivil toplum kuruluşları, iş insanları, yöneticiler ve gençlerden oluşan 3.000 kişiyi aşkın güçlü bir ekosistemi harekete geçiriyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ