Kemal Sunal’sız 22 Yıl… Türk Sinemasının Unutulmaz İsmi Özlemle Anılıyor

Kemal Sunal’sız 22 Yıl… Türk Sinemasının Unutulmaz İsmi Özlemle Anılıyor
  • Magazin / Manşet
  • 03/07/2022 19:28
  • Kemal Sunal’sız 22 Yıl… Türk Sinemasının Unutulmaz İsmi Özlemle Anılıyor için yorumlar kapalı
  • 174
Türk sinemasının unutulmaz ismi Kemal Sunal’ın vefatının üzerinden 22 yıl geçti.

Canlandırdığı iyi ve saf adam rolleriyle her yaştan izleyicinin beğenisini kazanan usta oyuncu, tiyatro oyunları hariç 6’sı yan rol, 76’sı başrol olmak üzere sanat yaşamına tam 82 film sığdırmıştı.

Ailesi, Kemal Sunal’ı kabri başında andı.

Ailesi, Kemal Sunal'ı kabri başında andı.

Sanatçının Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında gerçekleştirilen anma töreninde, Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

Sanatçının oğlu Ali Sunal, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, annesi Gül Sunal’ın talihsiz bir kaza geçirdiği için bugün katılamadığını belirterek, ‘Düştü, kaburgası kırıldı gelemedi selamlarını iletti. En kısa zamanda onunla birlikte de geleceğiz. Ona da buradan geçmiş olsun diliyoruz, Allah başımızdan eksik etmesin.’ dedi.

Gül Sunal, Instagram hesabından bir paylaşım yaparak “Kemalcim 1 sene daha geçti… Biz yine hiç ayrılmadık. Bugün ilk defa sana gelemiyorum. Ama hep yanımdasın bunu biliyorsun di mi? çok özlüyorum çok…” dedi.

Ali Sunal: “Sanki 22 yıl değil 22 gün geçmiş gibi”

Ali Sunal: "Sanki 22 yıl değil 22 gün geçmiş gibi"

Sunal, zamanın nasıl geçtiğinin anlaşılmadığını ifade ederek, babalarının vefatından sanki 22 yıl değil 22 gün geçmiş gibi hissettiklerini söyledi.

Çocukluğunun süper kahramanlarından Cüneyt Arkın’a da rahmet dileyen Sunal, şunları söyledi:

‘Onunla fotoğrafımı ararken sünnet düğünüm olduğu albümü buldum. Orada birlikte fotoğrafımız vardı geçenlerde onu paylaştım, aynı albümde babamla da bir fotoğrafım vardı onu da görünce çok güzel günler yaşanmış diye düşündüm. Çünkü güzel insanlarla yaşanmış, o yüzden de şanslı hissediyoruz kendimizi. Mekanları cennet olsun.’ ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ