MUTLULUĞU DEĞERİ  ATA SPORUMUZ OLAN ATTA BULDUM

MUTLULUĞU DEĞERİ  ATA SPORUMUZ OLAN ATTA BULDUM

Plaza’daki Ofisine At İle Gidip Gelen Avukat Sezai Çimiş Açıklama Yaptı…

Mersin’de avukatlık yapan Sezai Çimiş, mesleğindeki başarısın yanı sıra şimdilerde de iş yerine evcilleştirdiği atı ile gidip, gelmesiyle de  gündem oldu. Atları çok sevdiğini ve at ile seyahat etmenin ayrıcalık olduğunu belirten Avukat Sezai Çimiş;” Meslektaşlarım hayvan haklarını ihlal ettiğim gerekçesiyle beni şikayet etse de at ile seyahat etmeye devam edeceğim.”dedi…

Mersin Adliyesi’nde görev yapan başarılı avukat Sezai Çimiş, iş yerine evcilleştirdiği atıyla gelmesiyle Türkiye’de gündem oldu. Atları çok sevdiğini ve çiftlikte birçok at beslediğini belirten Avukat Çimiş, at ile seyahat etmesinin ekonomik krizle bir bağlantısı olmadığını da söyledi. Öte yandan birçok meslektaşından destek ve şikayet mesajları aldığını ifade eden Avukat Çimiş katıldığı youtube kanalında hakkında merak edilenleri yanıtladı.

At ile seyahat etmenin ayrıcalık olduğunu ve eski topluluklardan beri atın binek bir hayvan olarak tercih edildiğini  hatırlatan Avukat Çimiş şu ifadeleri kullandı;”Ben Mersin’de avukatlık mesleğini icra ediyorum. Öte yandan hafta sonu stres atmak için de birçok aktivite ile uğraşmaktayım. Benim at ile uğraşım zorunluluktandı. Bizim toplum olarak birçok eksiğimiz var. Eğitimde, evlilikte ve daha birçok konuda. Aslında her bir yaklaşım birer uğraştır.

Bizim her konuda ehliyetimiz olması gerek. Her konuda bilgimiz olması gerek. Mutluluğu, değeri bulamayanlar kendilerini kötü işlere veriyorlar, sonları ne oluyor hep birlikte görüyoruz, izliyoruz. Ben bunlarla çok karşılaşıyorum. Bu buhrandan kurtulacağımız çok hobi ve iş var. İşte ben de bu hususta bir hobi arayışına girdim. Dans kurslarına katıldım ama ruhuma hitap etmedi. Daha sonra at ile tanıştım, atalarımızın sporu olduğunu biliyordum ve ruhuma hitap edenin ne olduğunu buldum. At özel bir hayvandır. Bu nedenle hem psikolojik hem de hobi olarak biniciliği seçtim. Hem hayvan sevgimi besledim hem de kendi duygularımı.

“AT İLE YAŞAYIP, ÖLÜP, DİRİLİRİZ”

Birçok yerden şikayet aldım. Eğer bu işe atla gitme meselesini haberlerde başka biri tarafından yapıldığını görseydim garipsemezdim. Çünkü bu olması gereken bir şey. Herhangi bir tuhaflik yok. At bizim kültürümüzde var. Atalarımızdan gelen bir spor hem de binek olarak kullanılan hayvanlardan önde geleni. Eskiden otomobil yoktu at vardı. Ata binmemin amacı sıradışı olmak değil. Bu benim için olağan bir şey.  Zaten yüzde 99 olumlu geri dönüşler aldım.  Bazı şikayetler meslektaşlarım tarafından geldi bu da beni üzdü. At binek bir hayvan ona zarar vermem mümkün değil kaldı ki at çok zeki bir hayvan. Ona sevgini hissettirmezsen seni üstünden atar. Ben at ile işe geldim, gelmeye de devam edeceğim. Yalnış yaptığım herhangi bir şey yok. Hayvan sevgim asla sorgulanamaz. Bu benim hem hobim, hem de psikolojik tedavim, ruhumu, duygularımı besleğim şey. Ekonomik krizden dolayı böyle bir şey yaptığım iddiası asla doğru değil. Kaldı ki atın masrafı çok daha fazla. Fakat bu işin olumlu yanlarından bir tanesi de biliyorum ki birçok kişinin hayatına dokundu. Dokunmaya da devam edeceğim. Benim gibi düşünen vatandaşlar elbet çoğalacak. Herkes benim gibi atı sever böye yaşayıp, ölüp, diriliriz.”şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ