OVERRIDE’ OYUNU 13 OCAK’TA DASDAS’TA

OVERRIDE’ OYUNU 13 OCAK’TA DASDAS’TA

CEYLA ODMAN VE ÇAĞLAR ERTUĞRUL’U SAHNEDE BULUŞTURAN ‘OVERRIDE’ OYUNU 13 OCAK’TA DASDAS’TA PRÖMİYERİNİ YAPMAYA HAZIRLANIYOR!

 

Kültür, sanat ve eğlencenin yaşam merkezi DasDas, Ocak ayında da yeni prodüksiyonlarını tiyatroseverlerle buluşturmaya devam ediyor. DasDas ve OJİ Tiyatro ortak yapımı, Stacey Gregg’in 2013 yılında yazdığı ‘Override oyununun kadrosunda Ceyla Odman ve Çağlar Ertuğrul yer alıyor. 

Stacey Gregg’in 2013 yılında yazdığı, DasDas ve OJİ Tiyatro ortak yapımı ‘Override’ oyunu provalarına başladı. 13 Ocak Cumartesi günü DasDas’ta prömiyerini yapacak, teknolojinin insan bedeni üzerindeki etkilerini masaya yatıran oyunun yönetmenliğini Taner Tunçay üstlenirken oyuncu kadrosunda Ceyla Odman ve Çağlar Ertuğrul yer alıyor. ‘Override’ prömiyerinden hemen sonra 14 Ocak Pazar günü yeniden DasDas’ta tiyatroseverlerle buluşmaya devam edecek.

Override

Künye: 

 

Yazan: Stacey Gregg

Çevirmen: Ceyla Odman

Yönetmen: Taner Tunçay

Dramaturg: Yahya Uluğ

Yönetmen Asistanı: Gizem Akın

Müzik/Ses Tasarım: Ferit Odman

Dekor/Işık Tasarım: Cem Yılmazer

Kostüm Tasarım: Nihal Kaplangı

Kostüm Asistanı: Serna Akaçça

Oyun Asistanı: Işıl Yılmaz

Oyuncular: Ceyla Odman, Çağlar Ertuğrul

 

Hakkında:

 

‘Onlardan biriyle sevişir miydin?’

Teknolojinin insan bedeni üzerinde daha fazla etkili olduğu, insanların önce kusurlarını iyileştirmeyi sonra hayallerindeki kendilerine ulaşmayı istedikleri bir dünya… İştah kabartan reklamlar ve kampanyalar… Akıl almaz paraların döndüğü bir sektör… Bu arzu ‘sınır tanımaz’ bir hal alınca devlet eliyle gelen sınırlamalar ve yasaklar…

Genç bir çift, bebeklerinin doğumunu bu kaotik ortamdan uzak bir çiftlik evinde her şeyin normal ve doğal olduğu bir ortamda gerçekleştirmek ister. Ancak ortada cevap bekleyen sorular vardır, ne kadar geliştirilmek bizi robot yapar… bunun miktarının bir önemi var mıdır?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ