Rıza Akın için Atlas Sineması’nda tören düzenlendi

Rıza Akın için Atlas Sineması’nda tören düzenlendi
  • Magazin / Manşet
  • 03/11/2022 12:30
  • Rıza Akın için Atlas Sineması’nda tören düzenlendi için yorumlar kapalı
  • 114

Geçirdiği beyin kanaması sonucu 65 yaşında hayatını kaybeden oyuncu Rıza Akın için Beyoğlu Atlas Sineması’nda tören düzenlendi. Akın’ın eşi Miho Shimotashiro, Türkçe konuşma yaptığı tören boyunca gözyaşlarına hakim olamadı.

Beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırılan oyuncu ve gazeteci Rıza Akın, dün hayatını kaybetti. Akın için bugün Atlas Sineması’nda tören düzenlendi. Törene Akın’ın 2019 yılında Adana’da bir portakal bahçesinde evlendiği eşi Miho Shimotashiro, yakınları, oyuncu arkadaşları ve Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız katıldı.

Törende Rıza Akın için hazırlanan video gösterimi yapıldı. Anma konuşmaları yapılan törende, Rıza Akın için helallik de alındı. Törenin ardından Rıza Akın’ın cenazesi, defnedilmek üzere Adana’ya götürüldü. Akın’ın eşi Miho Shimotashiro, tören boyunca gözyaşları içinde taziyeleri kabul etti. Shimotashiro Türkçe yaptığı konuşmayla eşiyle ilgili duygularını paylaştı. Shimotashiro, eşi hayatındayken yalnız hissetmediğini söyleyerek, kaybından duyduğu acıyı dile getirdi.

Oyuncu Rıza Akın için Atlas Sineması'nda tören

Ağabeyi Erdoğan Akın, yaklaşık 25 sene önce Rıza Akın’a akciğer kanseri teşhisi konduğunu, tedavisi sırasında akciğerinin 4’te 3’ünün alındığını, kanseri yendiği bilgisini paylaştı.

Oyuncu Rıza Akın için Atlas Sineması'nda tören

Oyuncu arkadaşı Menderes Samancılar, Akın’ın ölümüyle ilgili “Rıza kardeşimi beklenmedik şekilde erken kaybettik. Çok değerliydi. İyi bir gazeteciydi. Yeri doldurulamayacak arkadaşlarımızdan biriydi. Acımız, üzüntümüz sonsuz. Ben Adana’daydım, beyin kanaması geçirdiğini söylediler. İki gün sonra çıkar hayatımıza bakarız diye bakıyorduk fakat hayat böyle bir şey” dedi.

Oyuncu Rıza Akın için Atlas Sineması'nda tören

Oyuncu Rıza Akın için Atlas Sineması'nda tören

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ