ÜNLÜ ORGANİZATÖR EROL YILDIRIM:  “Z KUŞAĞI EVLİLİĞE KARŞI MESAFELİ”

ÜNLÜ ORGANİZATÖR EROL YILDIRIM:   “Z KUŞAĞI EVLİLİĞE KARŞI MESAFELİ”
  • Gündem / Magazin / Manşet
  • 01/02/2023 15:22
  • ÜNLÜ ORGANİZATÖR EROL YILDIRIM:  “Z KUŞAĞI EVLİLİĞE KARŞI MESAFELİ” için yorumlar kapalı
  • 89
ÜNLÜ ORGANİZATÖR EROL YILDIRIM: 

“Z KUŞAĞI EVLİLİĞE KARŞI MESAFELİ”

Son dönemde birçok konuda gündeme gelen ve haklarında yorumlar yapılan Z kuşağının evlilik, nişan ve kına etkinlikleriyle ilgili düşünceleri de geçmişe göre farklılık gösteriyor.

2007 yılında Türkiye’de ilk ve tek Kına Organizasyon Sektörünü kuran ve günümüze kadar yüzlerce başarılı düğün, nişan, kına, bekarlığa veda organizasyonu gerçekleştiren ünlü organizatör Erol Yıldırım, Z kuşağının evliliğe mesafeli olduğunu, arkadaş ve flört ilişkilerini tercih ettiğini belirtti. Günümüzse Z kuşağının evliliği uzak bir mesafedeki olay olarak gördüğünü, günlerini ve geleceklerini daha çok sosyal medyada geçirmek istediklerini dile getiren Yıldırım, Z kuşağının evliliğin ciddi bir eylem olduğunun farkında olmadığını vurguladı.

Z kuşağının geçmişe göre birçok farklı özelliği olduğunu söyleyen Yıldırım, “Z kuşağı, Y kuşağından farklı olarak evliliğe mesafeli yaklaşıyor. Nişan, kına gibi organizasyonların geleneksel olduğunu düşünüyor, sorumluklarından kaçıyor. Halbuki geleneklerimizde yüzyıllardır kına, nişan gibi organizasyonlar çeşitli kutlamalarla gerçekleştiriliyor. Geleneklerine sahip çıkan bir Z kuşağının bizi geleceğe daha başarılı bir şekilde taşıyacağını düşünüyorum” dedi.

Erol Yıldırım Luxury Event markasının da sahibi olan Erol Yıldırım, 2007 yılında kına organizasyonu konusunda bir iş sektörü oluşturarak Türkiye’de yeni bir istihdam kapısı açtı. Günümüze kadar yüzlerce düğün, nişan, kına etkinliği gerçekleştiren Yıldırım, 2019 yılında evlilik fuarında oluşturduğu Robot Kına Ekibi sayesinde Türkiye’deki evlilik sektörüne bir ilki daha getirmiş oldu.

Tüm Etkinlik ve Organizatörler Derneği (Teoder) Kurucu Başkanı da olan Erol Yıldırım, önümüzdeki dönemde gerçekleştireceği köpek düğünüyle de Türkiye’de konuşulacağını ve Türkiye’ye organizasyon konusunda ilkleri getirmeye devam edeceğini de belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ