Magazin Center

Yarışmaya katılmaya hak kazanan 20 öğrenciyi belirleyecekler

Yarışmaya katılmaya hak kazanan 20 öğrenciyi belirleyecekler
COLIN’S’in Moda ve Tekstil Tasarımı öğrencilerinde sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratmak, dünyaca ünlü modacılardan eğitim alarak vizyonlarının gelişmesine katkı sunmak amacıyla bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği “Denim Fikrim Tasarım Yarışması”nın seçici kurulunda moda ve tasarım dünyasının ünlü isimleri yer alıyor.   Modacı Hatice Gökçe ve Zeynep Tosun, mimar ve tasarımcı Niyazi Erdoğan, görsel sanatçı Deniz Sağdıç, sürdürülebilir moda ve tekstil konularında dünyadaki sayılı uzmanlarından Kutay Sarıtosun’un da bulunduğu seçici kurul 1 Mart tarihine kadar www.denimfikrim.com üzerinden başvuru yapan öğrencilerin çalışmalarını değerlendirerek yarışmaya katılmaya hak kazanan 20 öğrenciyi belirleyecek. Ön elemeden geçen bu öğrenciler, 27-30 Mart tarihleri arasında, “Sürdürülebilir Moda” ve “Günümüzde Tasarım Trendleri” atölyelerinde ünlü tasarımcı ve modacılarla birlikte çalışma imkanı bulacak.

HATİCE GÖKÇE

COLIN’S’in geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediği Denim Fikrim Tasarım Yarışması’nın ikincisi bu yıl “Dünya Konuşabilseydi” temasıyla gerçekleştirilecek. Moda ve Tekstil Tasarımı öğrenimi gören üniversite öğrencilerinde sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratmak, dünyaca ünlü modacılardan eğitim alarak vizyonlarının gelişmesine katkı sunmak ve yaratıcılıklarını keşfetmelerini sağlamak amacıyla Türkiye çapında düzenlenen yarışmaya başvurular 1 Şubat 2023 tarihinde başlayacak ve 1 Mart 2023 tarihine dek devam edecek.

ZEYNEP TOSUN

Yarışmanın Seçici Kurulu’nda, modacı Hatice Gökçe ve Zeynep Tosun, mimar ve tasarımcı Niyazi Erdoğan, görsel sanatçı Deniz Sağdıç, sürdürülebilir moda ve tekstil konularında dünyadaki sayılı uzmanlar arasında yer alan, tekstil kurumlarının çevre, sağlık ve üretim güvenliği konusunda İsveç merkezli denetim kuruluşu Bluesign’da yöneticilik yapan Moda Direktörü Kutay Sarıtosun’un yanı sıra, COLIN’S İcra Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu, Global Markalar Genel Müdür Yardımcısı Hülya Eroğlu, Global Denim Kategori Grup Müdürü Gülendam Bal, Hich Solutions Kurucu Ortağı Hamit Yenici, DNM Denim Global Direktörü Sedat Sualp yer alıyor. Seçici Kurul, yarışmaya katılan devlet ve vakıf üniversitelerinin 2 ya da 4 yıllık bölümlerinde okuyan Moda ve Tekstil Tasarımı bölümü öğrencilerinin tasarımlarını değerlendirecek.

NİYAZİ ERDOĞAN

Ticari ve sanatsal olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenen Denim Fikrim Tasarım Yarışması’na katılmak isteyen öğrenciler, üç ticari ve bir sanatsal olmak üzere toplam dört look, moodboard ve temaya uygun hikâye ile 1 Mart tarihine kadar www.denimfikrim.com üzerinden başvuru yapabilecekler. Seçici Kurul’un değerlendirmesinin ardından, yarışmaya katılmaya hak kazanan 20 öğrenci belirlenecek.  Ön elemeden geçen bu öğrenciler, 27-30 Mart tarihleri arasında, “Sürdürülebilir Moda” ve “Günümüzde Tasarım Trendleri” atölyelerinde ünlü tasarımcı ve modacılarla birlikte çalışma imkanı bulacak.

DENİZ SAĞDIÇ

Bu aşamada finalistlere COLIN’S ve yarışmanın eğitmenleri tarafından mentorluk desteği ve DNM iş birliğiyle malzeme desteği sağlanacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ