Ahu Aysal: 100 bin dolarım gitti!

Ahu Aysal: 100 bin dolarım gitti!
  • Magazin / Manşet
  • 19/03/2023 17:10
  • Ahu Aysal: 100 bin dolarım gitti! için yorumlar kapalı
  • 136

Cemiyet hayatının ünlü ismi Ahu Aysal, önceki gün Nişantaşı City’s’de objektiflere takıldı. Yıllar önce uzaya gidebilmek için bir şirketle anlaşan Aysal, şirketin ABD’li milyarder Elon Musk’a satılması üzerine hem parasından hem de hayallerinden olduğunu söyledi.

Elon Musk ile davalık olan Ahu Aysal: 100 bin dolarım gitti

Ahu Aysal, 2014 yılında Hollanda merkezli Space Expedition Cooperation (SXC) firmasının organizasyonu ile uzaya gitmek için başvuru yapmıştı. Amsterdam ve Fransa Bordeaux’da iki ayrı eğitime katılan Aysal, yer çekimsiz ortamda uçmuştu. Ancak sonra yolculuk iptal olmuştu.

“BU ZAMANDA 100 BİN DOLAR AZ MI?”

Nişantaşı City’s’de görüntülenen cemiyet hayatının ünlü ismi, dünyanın en zengin iş insanlarından Elon Musk’a dava açtığını açıkladı.

Şirketi Elon Musk’a satmışlar. Onun firmasıyla mahkemeliğim. 100 bin dolarım gitti. Bu zamanda 100 bin dolar az mı? Beni uzayla ilgili çalışmalara da yollamışlardı. Yer çekimi olmayan ortamlarda uçaklarda gezmiştim.

 

Elon Musk ile davalık olan Ahu Aysal: 100 bin dolarım gitti

 

“MARS’A KALMAK ÜZERE BİLE GİDERİM”

Uzaya gidecek ilk Türk olmak için yıllardır uğraş veren Ahu Aysal, mahkemenin devam ettiğini belirterek, “Paramla rezil oldum. Ya paramı verecekler ya da uzaya gönderecekler. Ama ben uzaya gitmeye razıyım. Mars’a kalmak üzere bile giderim. Pek normal değilim” şeklinde konuştu.

Elon Musk ile davalık olan Ahu Aysal: 100 bin dolarım gitti

 

“BİR AYAĞIM TOPRAK ALTIMDA KALDI”

Ahu Aysal’ın sahibi olduğu Les Ottomans, otelin borçları nedeniyle 2020 yılında satılmıştı. Oteli çocuğu gibi gördüğünü ifade eden Aysal, “Çok üzgünüm ama yapacak bir şey yok. Arkaya bakamazsınız. Olan oldu, otel gitti. Orası benim çocuğum gibiydi, ‘bir ayağım toprak altında kaldı’ diyebilirim ama geriye de bakamayız” şeklinde konuşmuştu.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ