Botoks Etkisi Ne Zaman Başlar?

Botoks, yaşla beraber belirgin hale gelen mimik çizgilerini hafifletmek için kullanılan bir yöntem. Uygulanan botoks herkeste aynı özellikleri göstermeyebilir. Peki botoks etkisi ne zaman başlar? İşte konuyla ilgili detaylar…

Botoks Etkisi Ne Zaman Başlar?
  • Magazin / Manşet
  • 12/07/2022 10:01
  • Botoks Etkisi Ne Zaman Başlar? için yorumlar kapalı
  • 208

Botoks uygulaması daha çok kırışıklık tedavisinde kullanılsa da bazı hastalıkların tedavisinde de başvurulan bir yöntem. Botoks etkisinin ne zaman görülmeye başladığı merak edilen konulardan. İşte konuyla ilgili bilgiler…

BOTOKS ETKİSİ NE ZAMAN BAŞLAR?

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Botoks, uygulanan bölgeye ve kırışıklığın türüne göre herkeste aynı özellikleri göstermeyebilir. Değişkenlik gösterebilen özelliklerinden biri de botoksun ne zaman etki edeceğidir.

Çoğu durumda kişiler görünür sonuçları 48 saat gibi kısa bir sürede görmeye başlar ancak bazı durumlarda bu süre 10-12 güne kadar uzayabilir. Bu nedenle bir etkinlik için ön planlama yaparken garantiye almak adına en azından kendinize 1 hafta süre tanımanız çok önemli.

Böylece kendinize botoksun riski çok düşük olsa da şişik ve kızarık gibi olası yan etkilerini de atlatmak için süre tanımış olursunuz.”

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ