Cenaze töreninde fenalaştı!

Müjdat Gezen, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Türk Sineması’nın efsane ismi Cüneyt Arkın’ın cenaze töreninde fenalaştı

Cenaze töreninde fenalaştı!
  • Magazin / Manşet
  • 02/07/2022 17:31
  • Cenaze töreninde fenalaştı! için yorumlar kapalı
  • 186

Geçtiğimiz salı günü 85 yaşında yaşamını yitiren Cüneyt Arkın, son yolculuğuna uğurlandı. Usta oyuncunun naaşı Taksim Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenin ardından öğlen namazına müteakip Teşvikiye Camii’ne getirildi.

Arkın’ı son yolculuğunda yalnız bırakmayan Müjdat Gezen ise yaşanan izdiham nedeniyle fenalaştı. Geçtiğimiz günlerde koronavirüsü atlatan Gezen’in, daha sonra kalabalıktan uzaklaşmak adına camiden ayrıldığı ve otomobiline yöneldiği öğrenildi.

Usta oyuncunun ardından üzüntüsünü ifade eden tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen, 3 gün önce konuştuklarını ve Arkın’ın “Nefes almakta zorlanıyorum.” dediğini belirtti.

Gezen, “Doktorumu yanına gönderdim, muayene etti. KOAH hastalığı olduğunu tespit ettiler. Bir ahbaptan oksijen makinesi aldık ama dün gece yataktan düşüyor ve kalbi duruyor. Ambulansta ve hastanede uğraşıyorlar ancak geri döndüremiyorlar. Çok sevdiğim bir ağabeyimi kaybettim.” dedi.

Müjdat Gezen, Arkın’ın son yıllarında Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda üç oyunda sahne aldığını hatırlatarak, “Hiç tiyatroda oynamamıştı. Hastalanınca morali bozulmuştu. ‘Ben seni sahneye çıkaracağım’ dedim. 62 senelik sahne hayatımda hiç bu kadar çok alkış alan birine rastlamadım. İnsanlar onu sevdi. Üç oyunda birden beraber oynadık. Çok güzel günlerimiz oldu. Türk Sineması’nın da, Türk halkının da başı sağ olsun. Allah geride kalanlara ömürler versin.” ifadelerini kullandı.

Cüneyt Arkın’la unutamadığı hatırasını da paylaşan Gezen, sözlerini şöyle sürdürdü:

Ben oyunda ona Cüneyt Arkın rolünü verdim. ‘Buna gazinocular teklif yapıyor, şarkı söylesin’ diye ama o, ‘Ben sinemacıyım, bu işlerden hiç anlamam. Beceremem’ diyor. Çanta dolusu milyonlarca lirayı reddediyor. Kendisi gibi yani… Bir gün Cüneyt ağabeye, ‘Kusura bakma. Gelecek oyunda yoksun, benden çok alkış alıyorsun’ dedim. Sarıldık birbirimize, bir daha da hiç ayrılmadık sonra… Cümlemizin başı sağ olsun.

  • “KENDİSİNİ JOHN WAYNE’E BENZETİRDİK”
  • CÜNEYT ARKIN'IN CENAZESİNDE BÜYÜK AYIP!
    CÜNEYT ARKIN’IN CENAZESİNDE BÜYÜK AYIP!
24 SAATGÜNÜN ÖZETİ

24 saat

24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ