Dilan-Engin Polat soruşturmasında bir tutuklama daha

Dilan-Engin Polat soruşturmasında bir tutuklama daha

Kara para aklama ve vergi kaçırma suçlarından tutuklanan Dilan ve Engin Polat’a yönelik soruşturmada ailenin muhasebe ve hukuk danışmanlığını yapan Ahmet Gün’ün ofisinde çalışan muhasebeci Harun Abak da tutuklandı.

Dilan-Engin Polat soruşturmasında bir tutuklama daha

Soruşturma kapsamında ailenin muhasebe ve hukuk danışmanlığını yapan Ahmet Gün’ün ofisinde çalışan muhasebeci Harun Abak gözaltına alındı.
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Abak, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Abak ile birlikte soruşturma kapsamında toplan 15 kişi tutuklanmış oldu.

İstanbul merkezli 6 ilde 1 Kasım’da düzenlenen operasyonda, Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu 17 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Soruşturma kapsamında daha önce şirketlerinde yapılan aramalarda dijital materyal ve defterlere el konulan Polat çiftinin de yer aldığı şüphelilerle ilgili Mali Suçları Araştırma Kurulunca (MASAK) ön inceleme raporu hazırlanmış, raporda, tasfiye halindeki 3 firmadan aile bireylerine ait şirketlere sözde ticaret karşılığında sahte fatura kesilmesi yöntemiyle 200 milyon lira para girişi olduğu belirlenmişti.

Soruşturma kapsamında çalışmalarını sürdüren ekipler, Dilan ve Engin Polat’a ait bir medikal şirketin Ankara’da başka bir firmaya isim hakkını verdiğini, bu firmanın hesabındaki 1 milyon 800 bin liranın da ortakların kişisel hesaplarına aktarılmaya çalışıldığını belirlemişti.

Paraya bloke koyduran ekipler, 4 şüpheliyi gözaltına almış, genişletilen soruşturmada aranan 3 zanlı daha yakalanmıştı.

Soruşturma kapsamında Dilan Polat, Engin Polat ve Sıla Doğu’nun da aralarında bulunduğu şüphelilerden 14’ü tutuklanmış, 9’u ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ