Seda Sayan’ın yüzüne 400 adet “sünnet derisi” kullanılmış

Seda Sayan’ın yüzüne 400 adet “sünnet derisi” kullanılmış
  • Magazin / Manşet
  • 01/12/2023 15:43
  • Seda Sayan’ın yüzüne 400 adet “sünnet derisi” kullanılmış için yorumlar kapalı
  • 104

Ünlü sanatçı Seda Sayan, gençlik ve güzellik uğruna yüzüne “sünnet derisi” enjekte ettirmişti. Ünlü sanatçı için enjekte edilen bir iğne için 400 adet sünnet derisi kullanıldığı ortaya çıktı. Yeni doğan sünnet derisinden elde edilen iğneler için bir çok ünlü ismin sıraya girdiği belirtildi.


DurakMedya’dan Mustafa Barış Durak‘ın haberine göre ünlü sanatçı Seda Sayan’ın gençleştirmesi için 400 adet sünnet derisi kullanıldığı ortaya çıktı. Yaptırdığı estetik ameliyatları ile sık sık gündeme gelen ünlü sanatçının yüzüne enjekte ettirdiği ” Sünnet derisi” iğnesi için 400 sünnet derisi kullanıldığı öğrenildi. Seda Sayan dışında Selen Görgüzel, Buket Aydın gibi ünlü isimlerinde yaptırdığı uygulama için bir çok isminde sıraya girdiği öne sürüldü.

Sünnet derisi uygulaması :

Yeni doğan sünnet derisinin mezonkimal bağ dokusundan, uygun donör kriterlerine sahip bebeklerin sağlıklı sünnet derilerinden elde edilen Fibroblastların; ileri teknolojiye sahip biyobankası ve doku mühendisliği merkezlerinde üretilerek kişinin ihtiyaç duyduğu bölgeye enjekte edilme işlemine Alloblast denir. İhtiyaca göre tüm vücut için de uygulanmaktadır. Yeni doğan sünnet derisinden elde edildiği için 20 milyon genç hücre barındırır. Bir adet Alloblast kültürü elde etmek için yaklaşık 400 adet sünnet derisi kullanılmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ