Ünlü Koro Şefi İlkim Eylül İlk’in Doğum Günü Kutlaması Muhteşemdi

Ünlü Koro Şefi İlkim Eylül İlk’in Doğum Günü Kutlaması Muhteşemdi
Ankara’da koro şefliği yapmakta olan İlkim Eylül İlk; doğum günü yakın arkadaşları ve sevenleri ile kutladı…

The Sosyete Bar’da “İyi ki doğdun İlkim” temposu eşliğinde önüne konan yaş pastayı gören İlkim Hanım dostlarına; “Bugün benim doğum günüm ve sizlerle olmaktan çok mutluyum. Ayrıca benim için arkadaşım Alev Koçak’ın organize ettiği bu geceye çok teşekkür ederim“diyerek dilekte bulundu ve pasta üzerindeki mumları söndürdü.


Ünlü Koro şefinin doğum günü kutlamasına Ankara Cemiyet hayatının tanınmış isimler katıldı.

HARUN PEK

ALİYE ENGİN

ALEV KOÇAK

BEZE LAURENT

CEMAL TAPAN

ERCAN ASLAN

İLKER ÇELİK

PINAR YALÇINKAYA

ALEV KOÇAK – İLKİM EYLÜL İLK

Doğum gününde arkadaşları ve sevenleri ile bolca fotoğraf çektirip video paylaşan İlkim Hanım misafirlerine seslenerek;

“Yeni bir yaşıma girmenin sevincini sizlerle yaşıyorum. Bu gün böylesi güzel bir ortamda hep beraber geç saatlere kadar eğleneceğiz. Ayrıca bana aldığınız o güzel hediyeler içinde sizlere çok teşekkür ediyorum. Yeni yaşımın bana sağlık, mutluluk ve daha çok başarı getireceğine inancım tam. Burada olmanız beni çok mutlu etti, iyi ki varsınız” dedi.

İlkim Eylül İlk Kimdir?
Ünlü Koro şefi 1984 yılı Eylül ayında Ankara’da doğdu. 8 yaşında TRT Ankara Radyosu TSM Çocuk Korosu’na başlayarak müzik hayatına ilk adımını attı. 13 yaşında özel müzik dersanelerinde şan ve solfej dersleri aldı. 15 yaşında şarkı söylemekle yetinmeyip gitar çalmaya da heveslendi ve bu konuda kendini geliştirdi.

16 yaşında TRT Ankara Radyosu THM korosunda çalışmalarını devam ettirdi. 17 yaşında Kültür Bakanlığı DÖSİM THM Korosu’na girerek Türkiye’nin çeşitli illerinde konserler verdi.4 yıl boyunca yurtiçi ve yurtdışında solist olarak temsil ettiği topluluktan Altındağ Belediyesi’ndeki görev başlangıcı nedeniyle ayrıldı.


Birçok vakıf ve dernek korolarının oluşturulmasında öncülük yaptı. 2005 yılında halen şefliğini yapmakta olduğu Altındağ Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nu kurdu. 2011 yılında kendine ait özel bir sanat merkezi açtı. 2018 yılında TRT Türkü ve TRT Türkiye’nin Sesi radyolarında program yapımcılığı ve sunuculuğa başladığından müzik merkezini devretti.


10 yılı aşkın süredir Tarihi Kabakçı Konağı’nda aylık olarak düzenlenen Kültür ve Sanat etkinlikleri çerçevesinde Türk Halk Müziği’ne emeği geçen ozanlarımızı anma programları ve yörelerimize ait türkülerden oluşan dinletiler düzenlemekte, Sağlık Bakanlığı Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde şizofren ve bipolar hastalara gönüllü gitar dersi vermektedir.


Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Ziraat Mühendisliği bölümünden mezun olan İlkim Eylül İlk, yüksek lisans eğitimiyle birlikte özel bir üniversitede hukuk fakültesi öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ